Ik zie ik zie...
In de adventstijd lezen we in de kerk uit het boek Micha.
Micha is een profeet die goed om zich heen kijkt. Hij ziet dingen, hij brengt dingen aan het licht. De slechte plannen van mensen in de wereld om hem heen, maar ook de goede toekomst die God aan zijn volk beloofd heeft – Micha heeft er oog voor.
In het adventsproject van dit jaar laat Micha ons verschillende dingen zien – verdrietige en slechte dingen, maar ook leuke en mooie. Als je wilt zien waar Micha het over heeft, moet je wel goed kijken.

micha1            1. Waar droom jij van?


Micha vertelt dat er in de wereld veel slechte mensen zijn. Sommige mensen liggen zelfs 's nachts in bed al te bedenken wat voor slechte dingen ze de volgende dag weer kunnen doen

Micha  IMG 0004  IMG 0006  IMG 0009  IMG 0010

micha2    2. Staakt uw wild geraas

Op de tweede zondag lezen we over een visioen: Er zal een dag komen waarop er geen oorlog en strijd meer is. Iedereen zal zitten onder zijn vijgenboom, door niemand opgeschrikt. Dit beeld hebben we vertaald naar het beeld van een grote boom. In de schaduw van de boom kun je tot rust komen, je kunt schommelen aan een stevige boomtak en spelen met een bal

IMG 0031  IMG 0035  IMG 0037  IMG 0039IMG 0043
micha3    3. De weg van God
Micha ziet voor zich hoe mensen kunnen leven: recht doen en trouw zijn, en nederig de weg van God gaan.

IMG 0046  IMG 0053  IMG 0054  IMG 0055  IMG 0056

micha4    4. Tel de sterren in de nacht
Op de vierde zondag horen we dat Micha in de wereld om hem heen een hoop ellende ziet. Maar hij blijft ook vertrouwen, op de God die ooit aan Abraham zijn goedheid heeft beloofd.

IMG 0063  IMG 0065  IMG 0066  IMG 0068  IMG 0065

micha5    5. Kijk naar Betlehem

Betlehem is maar een heel klein stadje, bijna niemand heeft er oog voor. Maar Micha wel! Hij vertelt dat uit Betlehem iemand zal komen die voor het volk Israël zal zorgen zoals een herder voor zijn schapen zorgt.